Kawasaki ER6-F(2006) Macerasından, ZX-7R’a Evrilen Yolculuk

Motosiklete yeni başlamıştım. Daha doğrusu ilk motorum. Bir hata. Hata derken böylesine büyük bir motorla başlamak hata. Neyse ki gücü ve son sürati dolayısıyla ya da ağırlığı yüzünden yaratmadı sorunu. Parçalarının pahalı oluşundan dolayı sıkıntı yaşadım. Her yeni başlayan düşer kalkar, bakmayı bilemez motora. O yüzden epey masrafım oldu.
motur

ER6 mevzusunu çok uzatmak istemiyorum, fakat sıkılmaya başladığım zamanlar, yeni motosiklet almaya gücümün kalmadığı zamanlara denk gelince, ben de modifiye edip kullanırım kafasına girdim. Şu alttakinden yapacaktım. Çok güzel değil mi?
IMAG1237_zps47abd18e

Ama asıl sorunu farketmeye başlamam, başka motosikletler deneme imkanı bulmaya başladıkça çıktı geldi. Neden? Çünkü boyum 1,87cm ve kilom ise 125kg kadar. Yani ER6 altımda küçük kalacak. Sorunun en büyüğü ise, üzerine Kawasaki Ninja ZX-7R gibi bir motosiklet kullanmış olmam. Benim için dünyanın en güzel motorudur. Büyüklüğü bana göre, gidişi bana göre. Ulan 4 silindir bana göreymiş. Bindikçe seviyorum, meğersem zamanında chopper merakı olan ben külliyen yanılmışım. Ki hayalim olan Harley Davidson Nightrod’u sürünce, bana göre olmadığını da anladım. Gitmiyor, evet Drag motoru olması rağmen gitmiyordu. Belki de test motoru olduğu için ama, dönmediği kesin. Tabiki hiç bir motosiklet bir yarış motoru kadar iyi dönemez. Benim aradığım virajmış.

Neyse ki bir ZX7 edindim. Edinebilme konusu büyük bir hikayedir, çok sevip saydığım birisi sayesinde. Sonra ise rüya başladı. Evet rüya 3 harfli bir şey ile ilgili. CSS yani California Superbike School.
562014100307

56201410630279

İnsanlar yurtdışına tropik adalara tatile çıkar, anlata anlata bitiremez, facebook’a fotoğraf koya koya bitiremez ya. Fırsat bulursam video gibi bir şeyde anlatacağım. Evet bir kamera edinir edinmez video da çekeceğim. Motoblogger ya da motovlogger olacağım ben de. Epey arttı bu aralar. İyi vloggler yaptı. Sayının artması muhteşem. Bunun faydasını 1-2 sene sonra, motosikletçiler olarak bil-fiil göreceğiz. O zaman faydalarını sayacağım, işte bunlar motovloggerlar sayesinde oldu diyeceğim.

Tabi sonra tahilsiz bir kaza yaşadım. Durduk yere freni boşalan bir kamyonet, geri geri gelerek motosikletimi ezdi. Karenajları hasar gördü. Fırsat bu fırsat yeni karenaj, yeni parçalar ile rengini değiştirip, parçalarını ise orjinale yaklaştırmaya çalışmaya başladım. Bunlar yeni yazılar konusu tabiki. Çok acaip öğretiler yatıyor bu değişikliklerde. Fırsat buldukça yazacağım.

IMG_1134

İlk değişim, çinden karenaj getirtmekle başladı. LKKmotor’dan almıştım ama sitenin ismini değiştirmişler bu olmuş: http://www.fairingmaster.com/products/kawasaki-fairing-kits/ninja-zx-7r-96-03/c-329/

Beklediğimizden iyi çıktı, kaliteli çıktı, toplamda 980TL tuttu shipping dahil ve sadece 4TL vergi ödedik 10kg’lık dev kutuya. E tabi kafa demiri yamuk motosiklete sıfır karenaj oturmaz, kafa demiri getirtmek diğer eksiklikleri gidermek gibi bir sürü şey var ve işte karşınızda Tir-i Zafer’in yenilenme yolculuğu. Blog’a ve motosikletli maceralar silsilesine hoş geldiniz:
IMG_3247

IMG_3246

Yorumlar

comments

Dederuhi Yazar