Pipoculuğa giriş 101

Pipo bir keyif olayıdır, asla hava atmak için veya başka görünmek için kullanılmaz.. Zaten pipoculukta alçak gönüllülük, mütevazilik, tartışmayı bilmek, sakinlik, sabır gibi öğeler bulunur. Bu tutumlar içinde pipo içilmelidir, yoksa basitçe pipo fazla ısınır, su yapar, tat vermez.

Pipo katiyen içe çekilmez. Sigara gibi değildir, puro ile aynı mantıktadır. Nikotin ağız mukozasından emilir tütünün lezzetinin yanında, bu da zihni açmanın yanında keyif de verir. Sherlock Holmes içiyorsa bir sebebi vardı yani :) Bu sigarayı boşuna ciğerlere çektiğiniz anlamına geliyor ayrıca. Puro zevk için, pipo keyif için tütün için içilir. Yani pipoda tütünün tadını almak esastır. Çeşit çeşit tütün denemek, sonsuz çeşitlilikte lezzet… Her pipoda lezzet değişir çünkü. 100lerce farklı tütünle beraber olasılık artar.

Pipolar maki bitki örtüsünden bir çalının kökünden yapılır, briar denir buna. Gül ile falan alakası yoktur, bir de lületaşından yapılır. Diğer ağaçlardan çok denenmiştir ama olmaz. Pipo içimi ile ilgili açıklamalara da daha sonra değinmeye çalışacağım.

Yorumlar

comments

Dederuhi Yazar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.