Blogger Kafası

“Sosyal Medya” denen günümüzde trend olmuş dünyanın sakinlerinin bir kısmı da bloggerlar. Bu kişiler bişeyler hakkında devamlı yazıyorlar. Oraya gittim, bunu yaptım, bunu yedim, bu iyi, bu kötü… Bu kişilerin bazıları -aslında çok azı- hakikaten kayda değer bilgi vermekte. Bazıları ise sırf bazı markaların pazarlama departmanları eşantüyon yollasın denemek için bir şeyler yollasın diye yazmaktalar. Hatta sırf gönderdi diye yalan yanlış yorumlar yazmaktalar.

Öncelikle şunu sorgulamak isterim. Bu adamların o ürünü deneyecek yetkinliği nereden geliyor? Sonra öyle bir hale geliyor ki bu kişiler, kendisini çok yüksek bir mertebedenmiş gibi görmeye başlıyor. Demem o ki, siz siz olun, her yazana inanmayın. Nerede bedava bir etkinlik var, nerede dağıtılan bir şey var, bir grup ölücü blogger hep orada. Aralarında iyileri, gerçekten deneyip yorum yazmaya geleni de var mıdır, illa ki vardır.

İşin daha da garibi, bu işten para kazananlar var. İşte onlara özeniyorum. Ne güzel meslektir bu arkadaş. Bildiğim yemek blogları var. Bugün rasladım, blog için kartvizit yaptıracaktı bi kişi. Yani bir yandan sevindirici böyle dijital bir mecranın yükselişi, bir yandan da içinden şunlar geçiyor;

Blogger: “Abi ben bloggerım”

Ben: “Hadi len!!”

Yorumlar

comments

Dederuhi Yazar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.